Pakar Service - sprzątanie - przede wszystkim jakość

Metoda czyszczenia suchym lodem
Data dodania: 2013-01-08

      Dysponujemy zmodyfikowaną technologią opartą na czyszczeniu suchym lodem.

Suchy lód – forma stała dwutlenku węgla CO2, o temperaturze -78,5 stopni C. Suchy lód może występować w postaci śniegu, bloków lodowych lub granulatu o różnej wielkości.

             Czyszczenie suchym lodem posiada wiele zalet: silnie usuwa różnego rodzaju zabrudzenia, jest łagodna dla powierzchni czyszczonej, jest przyjazna ekologicznie, brak odpadów powstających podczas czyszczenia, technologia sucha - bez wody i wilgoci, nie używa żadnych chemicznych środków czyszczących, szeroka gama zastosowań w przemyśle, uniwersalność, rekomendowana jako technologia alternatywa dla innych, bardziej inwazyjnych technologii czyszczenia, czyści całe linie technologiczne bez demontażu i bez wyłączania z prądu, pozostawia czyszczoną powierzchnię bez zarysowań.

Dlaczego warto czyścić suchym lodem? Metoda czyszczenia suchym lodem jest rekomendowana przez wielu producentów maszyn i urządzeń, jako technologia nieinwazyjna. W trakcie czyszczenia nie używany jest żaden czynnik mogący uszkodzić powierzchnię. Metoda ta wypiera z rynku inne metody takie jak obróbka strumieniowa piaskiem i szkłem oraz czyszczenie przy pomocy chemii przemysłowej. W tej innowacyjnej metodzie nie używany jest piasek, chemia czyszcząca, opiłki stali czy szkła – które bezpośrednio wpływają na powstawanie zmian, zarysowań i zadrapań na powierzchni czyszczonej. Dlatego też metoda ta jest polecana do drewna, niklu, stali a nawet szkła. Jak działa nasza technologia? W trakcie czyszczenia wykorzystujemy specjalnie przygotowany zestaw do czyszczenia tworzący spójną technologię. Z dyszy wypuszczany jest granulat suchego lodu pod ciśnieniem dodatkowo osuszany. Powietrze razem z granulatem jest pozbawione wilgoci, dlatego można nim również czyścić instalacje elektryczne pod napięciem. Granulat ten uderza o powierzchnię z prędkością 300m/s. Powstająca w tym czasie energia kinetyczna odrywa brud od powierzchni czyszczonej a suchy lód sublimuje do atmosfery. Gdzie stosujemy naszą technologię? Przemysł petrochemiczny i rafineryjny – czyszczenie zabrudzeń z oleju, ropy i substancji ropopochodnych przemysł energetyczny – do czyszczenia silników, generatorów, turbin sterowniczych, rozdzielni elektrycznych, instalacji elektrycznych pod napięciem i innych przemysł motoryzacyjny – do czyszczenia form i maszyn, linii technologicznych, posadzek przemysłowych i innych, w przemyśle chemicznym – do czyszczenia podzespołów oraz linii technologicznych z farb, lakierów i substancji chemicznych, przemysł lakierniczy, tworzyw sztucznych i poligraficzny – do czyszczenia maszyn i urządzeń, czyszczenie pieców do wypalania form przemysł stoczniowy – do renowacji kadłubów, silników, turbin i innych elementów floty pływającej przemysł lotniczy – czyszczenie turbin, silników, podwozi, pasów startowych, hangarów i innych,  przemysł rolno-spożywczy – czyszczenie linii technologicznych, posadzek przemysłowych, czyszczenie pojemników do przechowywania żywności, czyszczenie ubojni, stajni, chlewni, eliminacja bakterii i drobnoustrojów przemysł odlewniczy i hutniczy – czyszczenie kadzi chłodniczych, walcowni, odlewni, pieców przemysł ciężki i maszynowy – czyszczenie stołów spawalniczych, czyszczenie z popiołu i firan przemysł medyczny – czyszczenie szpitali, jednostek pomocniczych dla szpitali, urządzeń medycznych uniwersalne czyszczenie obiektów przemysłowych – czyszczenie hal produkcyjnych, konstrukcji stalowych, usuwanie zacieków, kurzu, sadzy, rdzy, renowacja zabytków – czyszczenie drewna, kamienia, granitu, marmuru czyszczenie obiektów przestrzeni publicznej dla JST i wiele innych zastosowań. Zastosowanie naszej technologii jest uniwersalne. Można nią czyścić wszelkiego rodzaju zabrudzenia chemiczne i organiczne.

POWRÓT

Adres kontaktowy

Biuro Pakar Service

Ul. Warszawska 214 lok 1 i 8

25-414 Kielce

Zapytanie ofertowe

Wyślij zapytanie ofertowe
Zamów bezpłatną
wycenę sprzątania